Siyah Beyaz Mutfak Dekorasyonu Fikirleri

Siyah Beyaz Mutfak Dekorasyonu Fikirleri
Rate this post

Siyah Beyaz Mutfak Dekorasyonu, Siyah Beyaz Mutfak Dekorasyon Önerileri

Ev dekorasyonunda hanımların üzerinde en çok durduğu yerlerden biri de mutfaklardır. Dekorasyon fikirleri arasında renklerin uyumu öne çıksa da zıt renkler de dekorasyonda sıklıkla tercih edilir. Bu zıt renklerin dekorasyonunda en çok tercih edilen ise siyah beyaz mutfak dekorasyonudur.

Niçin Siyah Beyaz Mutfak Dekorasyonu

Zıt renkler birbirinin etkisini kıracağı için hem siyahın boğuculuğu hem de beyazın sadeliği geri planda kalır ve uyum yakalanır. Siyah renk ağır bir hava verirken beyaz o ağırlığa enerji katar. Siyah ve beyaz her dönemde geçerliliğini koruyan yani modası geçmeyen iki renktir. Yıllarca kullansanız bile o günün modasına da uyar.

Siyah Beyaz Mutfak Dekorasyonu Önerileri – Tasarım için İpuçları

Küçük bir mutfağınız varsa ve siyah beyaz mutfak dekorasyonu düşünüyorsanız, beyaz rengi ağırlıklı olarak kullanmalı ve aralara siyah serpiştirmelisiniz. Mutfağınız büyükse siyah rengi alt dolap kapaklarında, beyaz rengi üstlerde kullanmanız temizlik ve rahat kullanım açısından uygun olur. Duvar ve tavan beyazsa yer döşemesinde siyah beyaz karışımını deneyebilirsiniz. Ev dekorasyonunda öncelik zevklerdir fakat ışığa dikkat etmek bu zevki ön plana çıkarır. Siyah ağırlıklı mutfaklarda ışığı loş tutmak hoş bir hava sağlar. Siyah beyaz mutfak modellerinde mat olanı değil parlak olanı seçmek de ortama canlılık ve ışık kazandırır.

Siyah Beyaz Mutfak Dekorasyonu Fikirleri


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*


Banyo Dekorasyonu