Beyaz Renk ile Mutfak Dekorasyonunda Şıklık

Rate this post

Mutfak dekorasyonunda en önemli husus hiç şüphesiz seçimidir. Mutfakta geçirilecek uzun süre zarfında seçilen rengin iç karartıcı olmaması, ferah ve rahatlatıcı olması hatta iştah açıcı olması gerekir. Vaktinin çoğunu mutfakta geçiren bayanlar için de normal olarak seçimi çok daha fazla önem taşıyan bir konudur.

Neden Beyaz

Günümüzde mutfak dekorasyonlarında trend olan renkler genellikle göze batan acık renklerdir. Klasik beyaz ahşap veya kahverengi gibi renkler eskilere nazaran daha az tercih ediliyor. Fakat beyaz mutfak dekorasyonunun avantajları oldukça fazladır. Öncelikle beyaz rengin iç açıcı ve sade güzelliği mutfakta ferahlığı ve çok az ışık alan mutfaklarda bile aydınlığı sağlıyor. Beyaz renk aynı zamanda hijyeni, temizliği ve saf bir enerjiyi temsil ettiği için bayanlar tarafından tercih konusu olabilir niteliktedir. Ayrıca beyaz , buzdolabı bulaşık makinası gibi beyaz eşyalarla da zorlanmadan uyum içinde olabilecektir. Beyaz ağırlıklı bir mutfakta kullanılacak koyu renkli aksesuarlar ise yoğun beyazın yarattığı rahatsızlığı ve monotonluğu kolaylıkla ortadan kaldıracaktır. Ağırlıkla beyaz tercih edilen mutfaklarda, masa üzerine ve ya tezgâha konulan canlı renklerdeki aksesuar ve mutfak eşyaları beyazla uyum içinde olacak ve mutfağa fazlasıyla enerji katacaktır.

Yaşam Kalitesi ve Pozitif Enerji

Beyaz rengin mutfağa kattıklarını söyledikten ve nu bu kadar övdükten sonra herkesin bildiği üzere beyazın çabuk kirlenen ve toz gösteren bir renk olduğunu söylemeden geçemeyiz. Sonuç olarak söylenebilecek şey mutfakta renk seçiminin yaşam kaliteniz ve enerjiniz açısından önemli olduğunu göz önünde bulundurmayı unutmayın.


1 Comments on this post

  1. […] Last Decoration Model […]

    White Kitchen Decorating with Color Dress - Dekoration Moda / Cevapla

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*


Banyo Dekorasyonu